Jdi na obsah Jdi na menu
 


Czech times

 

 

Není bulvárně známá, přesto má plný diář nabídek, modeling jí nestoupl do hlavy a my jí rádi dáme přednost před ostatními ,,umělými,, hvězdami. Zdeňka Nováková se modelingu věnuje 8 let, ale vždy myslela na zadní kolečka, studovala, zůstala přirozená, spolehlivá a vděčná. Přinášíme vám neobyčejný rozhovor s neobyčejnou českou modelkou...  

 

 

 Ahoj krásko, jak dlouho si myslíš, že Tě ještě bude živit? Co bys chtěla dělat, když ne fotit, točit, předvádět?

Netroufám si na odhad. Záleží na tom kde zakotvím, v každé zemi je jiný trh, jiné podmínky, týkající se i věku... 

 

Máš nějaký nesplněný pracovní sen?

ImageUrčitě je to focení pro VOGUE, které mi loni bylo zrušeno kvůli autonehodě v Miláně. A ty ostatní snad ještě přijdou a splním si je:-) 

 

Co považuješ za svůj největší úspěch doma a v zahraničí?

Mezi největší úspěchy patří natáčení TV reklamy Cerruti jež jsem točila v Miláně pro Francii. Stejně tak přehlídka ELIE SAAB, při která pomohla dobré věci, nadaci Terezy Maxové, Tereza se přehlídky účastnila jako i Karen Mulder, Helena Houdová, Pavlína Němcová, Taťána Kuchařová. Pro ELIE SAAB jsem předváděla další kolekci i v řeckých Athénách. Vážím si i celoasijské kampaně na FUJIFILM a kampaň na síť luxusních obchodů WISMA ATRIA a nejen jich, taktéž editoriálů v ELLE, Harpers Bazzar, Cosmopolitan, Style..  

 

Co říkáš jako modelka trendu příliš hubených modelek? Zdá se Ti to ve světě modelingu normální nebo i Ty si občas řekneš ,,ta by mohla přibrat"?

Ve světě je takto nastavený trh. Na přehlídky se šije stejná velikost, musí se dodržet Imageparametry, není možné celou kolekci přešívat. O kultu hubenosti ve spojitosti s modelkami se poslední dobou mluví více než obvykle, ale bohužel se pouze mluví. Hodně byly medializovány týdny módy v Madridu, kterých jsem se účastnila a kde se nic nezměnilo...  

 

Která z českých modelek je pro Tebe vzorem?

Nemám vzory, v ČR je velmi malý trh a jsou zde spíše než modelky proklamovány missky. V zahraničí jsou žádány jiné typy, přirozeně i mezi ně se může zatoulat miss. Mohla bych jmenovat Helenu Houdovou, která v ČR velmi nepracovala a prosadila se v USA, což je mnohem větší úspěch než výhra v soutěži miss. V devadesátých letech se prosadilo několik českých modelek v zahraničí, ale tenkrát byly úplně jiné podmínky, trh nebyl přesycen, konkurence byla mizivá.

 

Kde jsi byla díky modelingu nejdál? Jaké jsi tam měla podmínky?

Nejdál jsem byla v Kapském městě, také v Asii, jak pracovně, tak reprezentovat ČR na mezinárodní soutěži krásy. Poslední zmiňovaný pobyt mi velmi dal. Jelikož to bylo velmi náročné a procestovaly jsme Čínu křížem krážem. Díky podvodům pořadatelů jež vyplnuly napovrch jsme se s ostatními soutěžícími z celého světa hodně semkly, takže kromě cesty do Tibetu jsem získala i kamarádky po celém světě:-)

 

Na jakou spolupráci máš nejlepší vzpomínky?

ImageUrčitě na mé první zahraniční focení editorialu. Bylo to na Kypru a celý tým podílející se na focení byl naprosto úžasný. Neměla jsem žádné zkušenosti, ale respektovali to, mluvila jsem málo anglicky, tak jsme se dorozumívali gesty a pár slovíčky, po focení chtěli objednat dort, nerozuměla jsem pořádně tomu jaké jsou, tak je objednali všechny! Ale to už je hodně let. 

 

Baví Tě víc fotit, točit nebo předvádět?

Baví mě všechno stejně. Poslední dobou jsem kromě natáčení reklam točila i zahraniční,nízkorozpočtový film, což pro mne byla úplně nová zkušenost:-)  

 

Kolik kusů extravagantního oblečení máš v šatníku?

Extravagantních kousků pár mám(a pořád je doplňuji:-) ráda experimentuji s doplňky.. 

 

Jsi hodně štíhlá, jak si udržuješ postavu? Co třeba jíš jen kvůli tomu, abys měla pořád stejné míry?

Žádné extra diety nedržím, zastávám názor, že tělo si samo řekne o to, co potřebuje. Přirozeně se nepřejídám a mám štěstí na dobrý genofond po mamce..Když náhodou přiberu a potřebuji zhubnout omezím sladké a k večeři si dopřávám saláty. 

 

Setkala ses někdy s tím, že Tě muž nechtěl, protože se bál Tvé práce? Přílišné samostatnosti, nabídek od jiných mužů,…

Myslím, že se většina českých mužů emancipovaných žen bojí. Ale oslovit si mne troufají spíše sebevědomí muži, takže se s tím nesetkávám... 

 

A na závěr, je lepší Tě živit nebo šatit?

Je lepší mne šatit, jsem totiž gurmán!!!:-)

 

Image 


http://www.czechtimes.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=247&Itemid=51&mosmsg=D%C4%9Bkujeme+za+V%C3%A1%C5%A1+hlas!&mosmsg=Z+tohoto+po%C4%8D%C3%ADta%C4%8De+se+dnes+ji%C5%BE+hlasovalo!

Ber nebo neber

Ber nebo neber

Ber nebo neber představuje: Usměvavá Zdenka!

Ber nebo neber představuje: Usměvavá Zdenka!
 Zdenka Nováková (21) je nejen milovnicí dobrého jídla, ale také výbornou kuchařkou! Zajímá vás, jací muži u ní mají šanci? My vám ji dnes představíme blíže!

Je natáčení soutěže Ber nebo neber tvoje první práce pro televizi?
„Není. natáčela jsem mnoho TV reklam především pro zahraniční produkce. Za největší úspěch považuji reklamu na značkový parfém, která se natáčela v Miláně a použita byla ve Francii.“
 
Máš při natáčení trému?
„Ani ne, spíše  je těžké ustát tak dlouhou dobu na jednom místě na podpatcích a držet u toho kufřík.“
 
Na obrazovce působí modelky jako nejlepší kamarádky. Jaké vztahy mezi vámi panují, když není kamera zapnutá?
„Přátelské. Pauzy mezi natáčením nám rychle ubíhají právě kvůli dobrému kolektivu.“
 
Líbí se ti sedminásobný Muž roku a moderátor Ber nebo neber Pavel Zuna?
„Ano, je to charismatický muž.“
 
Jací muži tě přitahují?
„Charismatičtí, inteligentní a čestní s faktorem X.“ (smích)
 
Soutěžící v Ber nebo neber hodně riskují. Ty sama také riskuješ nebo raději sázíš na jistotu?
„Mám raději jistotu, ale risk je někdy zisk.“
 
 
Myslíš si, že soutěžícím přinášíš štěstí nebo smůlu?
„Zatím štěstí a doufám, že tomu tak bude i nadále!“
 
Jak trávíš svůj volný čas?
„Učím se jazyky, jezdím na in-line bruslích, uvolňuji endorfiny na spinningu. Taky ráda a dobře vařím.“
 
Takže asi i ráda jíš. Jak si tedy udržuješ štíhlou postavu?
„Sportem a snažím se zdravě jíst.“
 
Chtěla jsi se vždy věnovat modelingu?
„Rozhodovala jsem se mezi baseballem a modelingem, obojí profesionálně bohužel nešlo. Takže vyhrál modeling.“
 
Zúčastnila jsi se někdy soutěže krásy?
„Pár jich za sebou mám. V několika národních soutěžích jsem se umístila velmi dobře.“
 
 http://prepni.centrum.cz/berneboneber/117060-ber-nebo-neber-predstavuje-usmevava-zdenka.aspx

 


Kult

 

 

 

Modeling je dřina

Zdenka Nováková patří ke zkušeným modelkám a fotomodelkám.
Objevila se v mnoha českých i zahraničních časopisech,
účastnila se nespočtu módních přehlídek... V únoru jsem se
s ní setkala osobně, a to přímo při práci. Nabyla jsem dojmu, že
jí její práce opravdu baví, a tak jsem si neodpustila pár otázek.

Zdenko, strávily jsme spolu jeden tvůj pracovní den. Obnášelo to několik hodin pózování, převlékání, česání, líčení... Celý den jsi hýřila skvělou náladou. Chci se zeptat, jak to děláš? Je to „profesionální deformace“, nebo tě tvá práce opravdu tak baví?

Modeling mě opravdu baví, ono by to bez dobré nálady ani nešlo, protože to se všechno na fotce odráží. Všechno, co dělám, se snažím dělat na 100 %, dávám tomu maximum. Kdybych tomu měla dát míň, tak bych to raději nedělala. Někdy je to pořádná dřina, když musíte setrvávat v náročných pózách mnoho hodin, ale pokud narazíte na vtipného a dobrého fotografa, výsledek stojí za to.

Jak dlouho se už vlastně věnuješ modelingu?

Šest let. Když se na to dívám zpětně, připadá mi neuvěřitelné, že už je to  tak dlouho, ale na druhou stranu se mi tím rozšiřují obzory a vidím věci, které bych dříve vnímala jinak. Dalo mi to mnoho zkušeností. Je to tvé hlavní zaměstnání, nebo jen koníček? Děláš kromě modelingu i něco jiného? Studuji. Ale modelingu náleží veškerý můj volný čas. Studuji dálkově, takže se modelingu můžu věnovat naplno.

Jak vypadá takový běžný týden modelky? Třikrát týdně v posilovně, dvakrát v bazénu či v soláriu, obden u kadeřnice a na kosmetice, tři dny na přehlídkách...? Nebo je realita trochu méně barvitá?

Sport je hodně důležitý, ale ten bych spíš zařadila k relaxu. Samo o sobě nestačí, když se o sebe člověk „jen“ stará, aby něčeho dosáhl musí především tvrdě pracovat, což znamená cestovat na castingy, kde čekáte i několik hodin. Je to všechno velmi náročné. Po nějakém čase zjistíte, že doma „pouze přespáváte“, a to mnohokrát jen 3–4 hodiny denně. Takže na kosmetiku ani kadeřnici nezbývá čas.

Co nebo kdo tě k této práci přivedl?

Poslala jsem fotky do agentury, která pořádala celorepublikovou soutěž Elite Model Look, a potom jsem se zúčastnila castingu, postoupila jsem do semifi nále a v samotném finále se umístila na třetím místě, což mi otevřelo cestu k top modelingu.

Jaké vlastnosti musí mít podle tebe dívka, která se chce věnovat modelingu naplno a živit se jím?

Především musí mít vnitřní sílu a potřebné předpoklady. V zahraničí nikoho nezajímá, že jste právě přiletěla a jste unavená, dostanete adresy s castingy, obstaráte si mapu
a můžete začít maratón městem. V Česku by mnoho dívek chtělo být modelkami, jenže to neznamená pouze zaplatit někomu za „profesionální“ fotky. Znamená to mít v sobě faktor X, což bych popsala jako sílu osobnosti s přirozenou krásou a vyzařováním a také sílu se nevzdát a nepraštit s tím. Ačkoli se to nezdá, není to jednoduchá práce a je nutné vytrvat.

Práce v modelingu vyžaduje znalosti cizích jazyků? Jak jsi na tom ty, kolika jazyky se domluvíš?

Domluvím se anglicky, mám základy několika jazyků a pokouším se o řečtinu, ten jazyk mne fascinuje, ale je velmi těžký.

Jaké jsou tvé zkušenosti se zahraničními přehlídkami a fotografy?Liší se nějak práce pro české a zahraniční firmy? Jsou v zahraničí náročnější?

V zahraničí je to určitě jiné. Především je tam větší trh a je to náročnější a řekla bych, že mnoho klientů je profesionálnějších než tady v Česku. Také honoráře se velmi liší. V Česku si modelingem těžko vyděláte na byt.


Zdenka Nováková
Rok narození: 1985
Výška: 177 cm
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: hnědo-zelená
Míry: 88-60-90
Koníčky: in-line brusle, spinning,
cestování a dobrá zábava

Petra Panschabová
http://www.kult.cz/web_kult/archiv/kult-2006-03.pdf